
Warm quinoa ontbijt met appel en kaneel
Goed ontbijten is heel belangrijk. Regelmatig hoor ik mensen die ‘s ochtends niets door hun keel kunnen krijgen en vraag me dan echt of hoe die mensen de ochtend doorkomen. Als ik niet, binnen pak ‘m beet een uurtje, ontbijt na het opstaan, ga ik van mijn stok. Echt, die boost aan energie van een goed ontbijt in de ochtend heb ik zo nodig. Voedzaam en vullend (en lekker natuurlijk) zijn zo’n beetje mijn ontbijt-criteria en ik vind dat dit warme quinoa ontbijt met appel en kaneel daar heel goed aan voldoet.
Mensen die quinoa eten worden voor rare dingen uitgemaakt; je hebt het vast gehoord. Een woord waar ik dan weer zowaar allergisch van ben geworden. Hartstikke grappig natuurlijk om al die gezonde eters in de zeik te nemen en natúúrlijk moet je niet doorslaan in het gezonde eten. Maar is het nu echt zo slecht dat we met zijn allen liever een goed quinoa ontbijt eten dan een groot menu bij de fastfoodketens? Lijkt me niet. Maargoed, voor dit ontbijtje gebruik je dus quinoa vlokken, die je gewoon bij de natuurwinkel (en misschien al wel gewoon bij de supermarkt) kunt halen. Quinoa vlokken zitten vol foliumzuur en verschillende soorten vitamines en mineralen. Daarnaast bevat het veel eiwitten en is dit een goed ontbijt voor als je veel sport. Ook is quinoa koolhydraatarm en vezelrijk en dus gewoon écht goed spul voor je lijf.

Glutenvrij en suikervrij quinoa ontbijt met appel en kaneel

Glutenvrij en suikervrij quinoa ontbijt met appel en kaneel
Dus, lekker negeren al die zuurpruimen met hun meningen over quinoa en gewoon deze quinoa pap met appel en kaneel eens proberen :-)!
Wat heb je nodig?
- 40 gram quinoa vlokken
- 250 milliliter plantaardige melk (bijv. amandelmelk of sojamelk)
- 1 kleine appel of een halve grote appel
- 1 theelepel kaneel
- klein handje verse noten (bijv. walnoten of hazelnoten)
En hoe maak je het?
- Schil de appel en snijd deze in blokjes.
- Doe de melk, kaneel en de quinoa vlokken in een pannetje en breng aan de kook. Laat dan ongeveer 5 minuten op zacht vuur doorkoken. Doe er halverwege de appelstukjes bij.
- Haal de quinoa van het vuur, doe in een bakje en garneer met wat verse noten. Eet smakelijk!

Glutenvrij en suikervrij quinoa ontbijt met appel en kaneel
pastapieandpirouettes
24 januari 2015 at 09:14 (6 jaar ago)Quinoa vlokken heb ik nog nooit geprobeerd, maar het lijkt me wel wat als ik dit zo zie. Het is weer eens wat anders dan de havermout.
Carla Velzeboer
24 januari 2015 at 13:58 (6 jaar ago)Is dit een beetje hetzelfde als havermout? Ik heb dat gister voor het eerst in mijn leven gegeten en het beviel mij niet echt.. Dus ik hoop dat dit anders is 🙂
Focus On Foodies
26 januari 2015 at 13:06 (6 jaar ago)Hi Carla,
Qua smaak is het wel weer echt anders dan havermout. Misschien kun je het gewoon eens proberen, wie weet vind je dit wel lekker :-)!
Groetjes,
Lianne
Sandy
24 januari 2015 at 21:25 (6 jaar ago)Vergeet de quinoa niet te spoelen of smaakt echt vies . Morgen probeer ik het eens uit mmmmmmmm lekker
Focus On Foodies
26 januari 2015 at 13:22 (6 jaar ago)Hi Sandy,
Zoals Berit en jij nu ook zelf al aangeven, hoef je quinoavlokken niet te spoelen. Normale quinoa wel, anders is het erg bitter!
Groetjes,
Lianne
Berit ter Horst-Gerritsen
25 januari 2015 at 11:46 (6 jaar ago)Deze is echt heerlijk!! De quinoavlokken hoef je niet te spoelen trouwens
Sandy
25 januari 2015 at 14:24 (6 jaar ago)Juist de vlokken niet ! Maar ik bedoelde de andere ! Blijkbaar staat mijn reactie hier was bedoeld vr iemand anders !
Lise
28 januari 2015 at 13:39 (6 jaar ago)heerlijk!!
Yolanda
30 januari 2015 at 10:42 (6 jaar ago)Het lijkt me een een lekker en gezond recept….allleen een opmerking dat ontbijten moet! Ik ben daar eens ingedoken en heb daar nergens wetenschappelijk bewijs voorgevonden. Er zijn wel wat ideeen maar nergens bewijs! Sterker er is wel bewijs dat een langere periode van geen voedsel wel een positieve invloed hebben. Je moet daarbij denken aan meer dan 10 uur maar minder dan 24 uur. Je hebt ook mensen die afvallen door dit regelmatig toe te passen.
Ellen
27 februari 2015 at 21:52 (6 jaar ago)Kan dit recept ook met quinoa ipv quinoavlokken?
Sara Frantzen-de Groot
29 maart 2015 at 12:01 (6 jaar ago)Vanmorgen voor het eerst gemaakt en het was zalig! Eindelijk een pap eten en niet vreselijk moe worden erna
Justme Barbara
15 april 2015 at 08:08 (6 jaar ago)Alles in huis gehaald en net gegeten. Moet er wel aan wennen, dus kan niet zeggen dat ik het heerlijk vond. Vind mijn havermout ontbijtje, hetzelfde klaargemaakt wel lekkerder. Maar voor de variatie zeker te doen. Soms moet je ook dingen leren eten;-)